Regulamin – Liga dota2.pl

Ostatnia aktualizacja: 10-04-2018
 1. Postanowienia ogólne
  1. Regulamin jest własnością dota2.pl, zwanymi w dalszej części administracją, a wyznaczone osoby nazywane będą sędziami.
  2. Regulamin dotyczy rozgrywek w ramach Ligi dota2.pl. Regulamin określa format ligi oraz ogólne zasady spotkań i jest dopełnieniem do każdej decyzji sędziego.
  3. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz rozstrzygnięcia sytuacji nie określonych w regulaminie w trybie natychmiastowym.
  4. Na turnieju obowiązują podstawowe zasady kultury – niedopuszczalne jest posiadanie nazwy zespołu/gracza zawierającej słowa wulgarne lub powszechnie uważane za obraźliwe, a także jawne obrażanie uczestników oraz administracji.
  5. Nagrody będą wysyłane tylko na terenie Polski.
 2. Struktura ligi
  1. Liga składa się z regularnych turniejów, zwanych sezonami.
  2. Każdy sezon drużyny zostaną podzielone na dywizje.
  3. Mecze ligowe, o ile administracja nie określiła inaczej, będą rozgrywane we wtorki i czwartki.
  4. Drużyny będą przypisane do dywizji zgodnie z zajętym miejscem w poprzednim sezonie. W przypadku składu który nie brał udziału w poprzednim sezonie, decyzja o wyborze dywizji dla tego składu leży po stronie sędziów.
  5. W ramach każdego sezonu zostanie rozegrana faza zasadnicza oraz faza barażowa
  6. Pod koniec fazy zasadniczej, każdą drużynę spotka jedna z sytuacji:
   • Drużyna zostanie przypisana do dywizji w następnym sezonie.
   • Drużyna zostanie rozstawiona w fazie barażowej, gdzie będzie walczyć o miejsce w dywizji w następnym sezonie.
  7. W przypadku dużych roszad w składzie drużyny, sędziowie zastrzegają prawo do przesunięcia drużyny do niższej dywizji niż zagwarantowana w powyższym punkcie.
  8. Mecze fazy grupowej, o ile nie określono inaczej, odbywają się w formacie każdy z każdym / dwumecze, każda wygrana mapa jest warta jeden punkt.
  9. W przypadku, gdy dwie lub więcej drużyn ma tę samą liczbę punktów pod koniec fazy grupowej, pozycje rozstrzygane są według bezpośrednich spotkań, jeżeli zajmowane miejsca oferują ten sam rezultat (baraże, awans, spadek, pozostanie w dywizji). W pozostałych przypadkach rozgrywane są dorgrywki Bo1.
 3. Drużyny
  1. Drużyna jest zbiorem pięciu osób zwanych graczami, która bierze czynny udział w zawodach.
  2. Obowiązkiem drużyny jest komunikatywność w jednym z języków: polski, angielski.
  3. Drużynę należy zarejestrować w terminie i na formularzu podanym przez administrację.
  4. Nie ma możliwości zmiany składu po rozpoczęciu sezonu.
  5. Drużyna ma prawo złożyć wniosek o zagranie meczu ze stand-inem. Wniosek ten należy zgłosić przed rozpoczęciem meczu do sędziego wraz z kontem steam stand-ina.
  6. Kapitanem zespołu jest zawodnik reprezentujący drużynę na discordzie, o ile nie została wskazana inna osoba przez drużynę.
  7. Decyzje drużyny przedstawia sędziemu kapitan drużyny bądź jej bezwzględna większość, o ile istnieje taka konieczność.
 4. Mecze
  1. W poczekalni może znajdować się tylko 10 graczy, administratorzy oraz osoby uprawnione przez administratorów.
  2. Podczas spotkań fazy grupowej drużyny wykonują rzut monetą, zwycięzca rzutu wybiera pomiędzy stroną a pickiem, przegrany wybiera pozostałą opcję. W kolejnej mapie gry, kolejność jest odwracana w stosunku do poprzedniej. W przypadku ostatniej mapy gry (przy stanie 1-1 lub 2-2 dla odpowiednio Bo3 i Bo5), wykonywany jest ponownie rzut monetą.
  3. Ustawienia lobby powinny być zgodne z następującymi:
   • Tryb: Captains Mode
   • Wersja: Turniejowa
   • Domyślny serwer: Luxemburg
   • DotaTV: aktywne, opóźnienie 5 minut
  4. O ile drużyny nie zostały poinstruowane inaczej, drużyny powinny między sobą ustalić założenie i ustawienie lobby. W przypadku gdy administracja ogłosi założenie lobby w danym meczu, hasło zostanie opublikowane reprezentantom drużyny na specjalnym kanale na discordzie.